Pravosljavlje Forum
 М О Л И Т В Е - Page 3 D62e5e2fb7


ДОБРОДОШЛИ НА АНАСТАСИЈА - ПРАВОСЛАВЉЕ ФОРУМ

Ако још увек нисте члан нашег форума препоручујемо Вам да се региструјете и придружите нам се. Поделите са нама ваша искуства и мишљења. Желимо вам пријатан боравак и дружење на АНАСТАСИЈА - ПРАВОСЛАВЉЕ форуму.


Поздрав, чекамо вас !!!
Pravosljavlje Forum
 М О Л И Т В Е - Page 3 D62e5e2fb7


ДОБРОДОШЛИ НА АНАСТАСИЈА - ПРАВОСЛАВЉЕ ФОРУМ

Ако још увек нисте члан нашег форума препоручујемо Вам да се региструјете и придружите нам се. Поделите са нама ваша искуства и мишљења. Желимо вам пријатан боравак и дружење на АНАСТАСИЈА - ПРАВОСЛАВЉЕ форуму.


Поздрав, чекамо вас !!!
Pravosljavlje Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pravosljavlje Forum

КОРАК СРЦЕМ, УМОМ И РЕЧЈУ СТАЗАМА ПРАВОСЛАВЉА
 
HomePortalLatest imagesРегиструј сеПриступи
+ ДОБРО ДОШЛИ НА ФОРУМ! МОЛИМ ТЕ ДА НЕ БУДЕШ САМО ЧИТАЛАЦ ТЕКСТОВА. ПОСТАНИ ПРИЛОЖНИК ПРАВОСЛАВЉУ, ВЕЛИКА ДЕЛА СТВАРАЈУ МАЛИ ЉУДИ ПРОЖЕТИ ЉУБАВЉУ ПРЕМА ВЕРИ И НАЦИЈИ!!! + • + "Будите мудри као змије и безазлени као голубови". • + "Мудрост ће вас сачувати да вас вуци нe растргну, а доброта ће вас сачувати да ви не постанете вуци". • + Патријарх Српски, Г. Павле + •
ИЗВИЊАВАМО СЕ ПОСЕТИОЦИМА ФОРУМА ЗБОГ РЕКЛАМА КОЈЕ СЕ ПОЈАВЉУЈУ ИСПОД БАНЕРА (испод овог текста). РЕКЛАМЕ СЕ ПОЈАВЉУЈУ НА ФОРУМУ ИЗ ЈЕДНОСТАВНОГ РАЗЛОГА ЈЕР ЈЕ КОРИШЂЕЊЕ СОФТВЕРА ФОРУМА БЕСПЛАТНО И НА ИЗБОР РЕКЛАМА НЕМАМО УТИЦАЈ. ХВАЛА НА РАЗУМЕВАЊУ.

 

  М О Л И Т В Е

Go down 
+132
miki54
samonikli
slobatrio
mikolina
Vladimir Lukić
Frizer32
Jovanka Budimir-Muidza
dhadziska
Mira Sofronic
dakica
Јелена
milenajevtic
Slavica Basaric
dobrilog
pedjasu777
milan.tonic
rnarancic
zeleni guster
Jovanka
bojana
dinamix
grainne
vzr
branko-kg
Minja
acimovicslobodan
vesna
vuk2007
milailic20
miloradsarac
petkovicdaco
dada54
RAKEL
uciteljica
alegreto23
Harmony
milos1984
sasa
maarriijjaa
sanjaalica
мишо
ruzica
brankica
silvija
Verica
djamba
zokica
neyosan
munja06
Љубиша
mirchemaki
mirljubaviradost
zaklna67
luckyred
batakole
pejabuca
nikola29
savacar
Aednat
kostef
nordstjarna
radinka
dejka
zoran-foca
maxboki
izolda
bojana.radosavljevic.37
jelica
Bogdanka Okano
Andjela
Petar 2
kectt
ivika
Stevan
lera
Maarsic
kovaceviccaca
ROMEE
panta61
nadalina75
Наташа
marko
talicnitom1
Чворак
zoranmilo
Tom_Waits
zlatanm
bbt
mmzdinic
Boris
nesko101
gokimi2007
NEDA BORJANOVIC
svetosavac
Konstantin2
gg66
lagu
NAUM
Gaga-Gaga
jednalasta
peradetlic
nebojsakole
Varvara
gaga32
ivica58
Томислав
FANDJO63
Maki
pashas
vasilija.cicarevic
petrovic.sasapi
Ljilja
Shaolinac
necko
maryiana
Radha
darko1982
nobradovic
tocurak
Irina Aku
amile
draganpes
vesna66
lazaso
Administrator
saricve
Горан К
Slavko Izvorski Golubovic
Христина
sandra
marija.m
Ekatarina
136 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АуторПорука
mmzdinic
нови члан
нови члан
mmzdinic


Female
Број порука : 18
Година : 36
Локација : kovin
Члан од : 30.06.2012

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeSun Aug 31, 2014 7:42 am

Никаква блага света не могу човеку да замене губитак блага које се ни са чим не може упоредити - његове рођене деце. Нешто Бог даје често, а нешто само једном. Пролазе и поново се враћају годишња доба, цвета ново цвеће, али младост никад не долази два пута. Само једном се даје детињство са свим његовим могућностима. Оно што можете да учините да бисте га улепшали чините брзо.

 М О Л И Т В Е - Page 3 T9uvsm
Назад на врх Go down
bbt
нови члан
нови члан
bbt


Female
Број порука : 19
Година : 57
Локација : gradiška
Члан од : 12.08.2013

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 04, 2014 7:04 am

МОЛИТВЕ ЗА ДЕЦУ И ПОРОДИЧНО БЛАГОСТАЊЕ
 М О Л И Т В Е - Page 3 Jpvp0w

Молитва Мајци Божијој Млекопитатељници
Прими, Госпођо Богородитељко, сузна мољења слугу Твојих, које Ти притичу. Видимо Те на светој икони како на рукама носиш и млеком храниш Сина Твога и Бога нашег, Господа Исуса Христа. Иако си Га без бола родила, ипак матринске невоље знаш и немоћ синова и кћери људских видиш. Зато топло Твојој целебној икони припадамо и, са умилењем је целивајући, молимо Те, Свемилостива Владичице: нас, грешне, осуђене да у боловима рађамо и у мукама хранимо чеда наша, милостиво поштеди и сажаљиво заштити, а децу нашу, као и оне које их родише, од тешке болести и горке невоље избави. Даруј им здравље и снагу, да несметано расту и оне који их хране радошћу и утехом ипуњавају, да и сада заступништвом Твојим Господ из уста деце и одојчади начини Себи хвалу. О, Мати Сина Божијег! Смилуј се на мајке синова људских и на ослабљене људе Твоје: болести које су нас сустигле брзо исцели, невоље и жалости које нас притискају ублажи и немој презрети сузе и уздахе слугу Својих. Услиши у дан жалости нас који икони Твојој припадамо и у радосни дан избављења прими благодарне похвале из срца наших. Узнеси наше молбе до Престола Сина Твога и Бога нашега, да милосрдан буде према гресима и слабостима нашим и продужи милост Своју онима који знају име Његово, да бисмо и ми и чеда наша прослављали Тебе, милосрдну Заштитницу и истиниту наду рода нашега, у векове векова. Амин.
Назад на врх Go down
zlatanm
нови члан
нови члан
zlatanm


Male
Број порука : 28
Година : 56
Члан од : 10.09.2010

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 04, 2014 8:33 am

МАЈЧИНА МОЛИТВА
 М О Л И Т В Е - Page 3 Jaz0p2
Оче свети, Бесмртни, из кога излази сва доброта и благост, скришено Ти се молим за децу коју Си ми подарио да родим.
Сачувај их у Твојој милости и светости, да би се Твоје Име прослављало у њима.
Упути ме Твојом милошћу, како да их подигнем за слављење Твога Светог Имена, а на корист осталих људи.
Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то-
О Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле.
Усади у срца њихова стах и одвратност према сваком пороку, да би могли ићи правим путем без гресности.
Украси душе њихове чистотом, добротом, понизношћу марљивошћу, стрпљењем и сваком врлином.
Чувај усне њихове од свих клевета и лажи.
Благослови моју децу, да би могли напредовати у врлинама и светости и расти под Твојом заштитом, а у љубави поштених људи.
Нека би њихови Анђели чувари били са њима и чували их у младости од варљивих помисли, злих и грешних кушања овога света и од замки нечистих духова.
А кад моја деца погреше пред Тобом, не орени Своје Лице од њих, него, према твоме великом Милосрђу буди милостив и њима, јер Ти си једини који чистиш људе од сваког греха.
Награди моју децу свим земаљским добрима и свим што им је потребно за спасење.
Счувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.
О, Добри Господе, ја Ти се молим, награди и мене радошћу и весељем од моје деце.
Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног Суда Твога, и да Ти без стаха кажем: Ево ме Господе, са децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог света АМИН.
Назад на врх Go down
Tom_Waits
нови члан
нови члан
Tom_Waits


Female
Број порука : 27
Година : 35
Локација : zagred
Члан од : 26.10.2011

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 07, 2014 6:47 am

МАЈЧИНА МОЛИТВА

Оче свети, Бесмртни, из кога излази сва доброта и благост, скришено Ти се молим за децу коју Си ми подарио да родим.
Сачувај их у Твојој милости и светости, да би се Твоје Име прослављало у њима.
Упути ме Твојом милошћу, како да их подигнем за слављење Твога Светог Имена, а на корист осталих људи.
Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то-
О Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле.
Усади у срца њихова стах и одвратност према сваком пороку, да би могли ићи правим путем без гресности.
Украси душе њихове чистотом, добротом, понизношћу марљивошћу, стрпљењем и сваком врлином.
Чувај усне њихове од свих клевета и лажи.
Благослови моју децу, да би могли напредовати у врлинама и светости и расти под Твојом заштитом, а у љубави поштених људи.
Нека би њихови Анђели чувари били са њима и чували их у младости од варљивих помисли, злих и грешних кушања овога света и од замки нечистих духова.
А кад моја деца погреше пред Тобом, не орени Своје Лице од њих, него, према твоме великом Милосрђу буди милостив и њима, јер Ти си једини који чистиш људе од сваког греха.
Награди моју децу свим земаљским добрима и свим што им је потребно за спасење.
Счувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.
О, Добри Господе, ја Ти се молим, награди и мене радошћу и весељем од моје деце.
Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног Суда Твога, и да Ти без стаха кажем: Ево ме Господе, са децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог света АМИН.

 М О Л И Т В Е - Page 3 Favimq
Назад на врх Go down
zoranmilo
нови члан
нови члан
zoranmilo


Male
Број порука : 38
Година : 57
Локација : drenovac
Члан од : 24.05.2012

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 07, 2014 7:17 am


За децу која су од најранијега детињства напојена вером православном, не бојте се. Ако се она, одрастајући или због неких искушења, мало и удаље од Цркве, опет ће јој се вратити.
Старац Пајсије Светогорац

 М О Л И Т В Е - Page 3 71md1y
Назад на врх Go down
Чворак
нови члан
нови члан
Чворак


Female
Број порука : 29
Година : 50
Локација : Београд
Члан од : 22.02.2013

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeFri Sep 12, 2014 10:20 am

 М О Л И Т В Е - Page 3 2w39idt

 М О Л И Т В Е - Page 3 Wuf1o4
Назад на врх Go down
talicnitom1
нови члан
нови члан
talicnitom1


Male
Број порука : 22
Година : 57
Локација : kostolac
Члан од : 01.01.2014

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeSat Sep 13, 2014 4:10 pm

 М О Л И Т В Е - Page 3 301fwck
Назад на врх Go down
talicnitom1
нови члан
нови члан
talicnitom1


Male
Број порука : 22
Година : 57
Локација : kostolac
Члан од : 01.01.2014

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeSat Sep 13, 2014 4:24 pm

Молитва Анђелу Чувару деце

Свети Анђеле, чувару мојих чеда (имена), заштити их твојим покровом од стрела демонских и очију злих и сачувај њихово срце у анђелској чистоти. Амин, амин

 М О Л И Т В Е - Page 3 Aw5icz
Назад на врх Go down
marko
нови члан
нови члан
marko


Male
Број порука : 21
Година : 35
Члан од : 19.12.2010

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 18, 2014 7:13 am

Може ли се мајка оглушити о молбу свога детета? Никако, поготово ако дете тражи оно што је њему за добро и оно што је спасоносно. Зато и вас молим, када јој се обраћате, молите се за оно што је најпотребније. А то је спасење наше, оздрављење духовно, душевно и телесно. А за све друго Мајка Божија умолиће Сина свога да вам пружи. Тражимо оно што је најпотребније – Царство небеско, тражимо спасење, заштиту и покров Мајке Божије.
Браћо и сестре, Мајка Божија нас је са Богом сродила и ородила, преко ње смо постали деца Божија, а она постала наша Мајка. Зато мајке, и садашње и будуће, имате где сада да се молите, имате где и пред киме да клекнете, да вам пород буде благословен, да вам деца буду ваљана, да вам деца узрастају у чистоти, у поштењу, у чедности.

 М О Л И Т В Е - Page 3 206o1tc
Назад на врх Go down
Наташа
нови члан
нови члан
Наташа


Female
Број порука : 21
Година : 35
Локација : Ниш
Члан од : 12.04.2011

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeFri Sep 19, 2014 7:46 am

Деца морају да се уче самоодрицању. Она неће моћи да имају све што би желела. Морају да се науче да се одричу сопствених жеља ради других људи. Такође морају да науче да буду брижна. Безбрижан човек увек причињава штету и наноси бол, не намерно, него просто из нехата. Да се испољи брига и није потребно тако пуно - реч охрабрења када неко има непријатности, мало нежности када неко изгледа тужан, пружање помоћи у право време ономе ко је уморан. Деца мрају да се уче да доносе корист родитељима и једни другима. Она то могу да учине не захтевајући превише пажње, не причињавајући другима бриге и узнемиравања због себе. Чим мало поодрасту деца морају да се науче да се уздају у себе, да се науче да се сналазе без помоћи других како би постала снажна и независна.

 М О Л И Т В Е - Page 3 1g61b9
Назад на врх Go down
Христина
почетник
почетник
Христина


Female
Број порука : 79
Година : 54
Локација : Светлост
Члан од : 15.07.2011

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 22, 2014 7:06 am

Молитва Анђелу Чувару деце

Свети Анђеле, чувару мојих чеда (имена), заштити их твојим покровом од стрела демонских и очију злих и сачувај њихово срце у анђелској чистоти. Амин, Амин, Амин.

 М О Л И Т В Е - Page 3 Fvxy7o
Назад на врх Go down
nadalina75
нови члан
нови члан
nadalina75


Female
Број порука : 25
Година : 27
Локација : Sombor
Члан од : 25.09.2012

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeMon Sep 29, 2014 11:41 am

Кад се дете напуни Христом, одлази у Цркву и причешћује се, и кад се касније одвоји од родитеља и нађе се у непријатним и неповољним околностима, неће му бити много тешко. То је као лакирано дрво које не прима воду у себе јер је заштићено од воде. (Ава Пајсије светогорац - ''Поуке божанствене љубави'')

 М О Л И Т В Е - Page 3 296bdz
Назад на врх Go down
panta61
нови члан
нови члан
panta61


Male
Број порука : 20
Година : 47
Локација : stip,makedonija
Члан од : 10.04.2009

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeTue Sep 30, 2014 5:35 am

Молитва Христу Спаситељу за децу

 М О Л И Т В Е - Page 3 1z5193o
Господе Исусе Христе, нека милост Твоја почива на деци мојој (имена), сачувај их под кровом Твојим, сачувај их од сваке зле похоте, одагнај од њих сваког непријатеља и противника, отвори им духовне уши и очи, даруј умиљење и смирење срцима њиховим.
Господе, сви смо ми дела Твоја, сажали се на децу моју (имена) и обрати их на пут покајања.
Спаси, Господе, и помилуј децу моју (имена) и просвети им ум светлошћу разумевања Еванђеља Твог, упути их на стазу заповести Твојих и научи их, Спаситељу, да творе вољу Твоју, јер си Ти Бог наш....
Назад на врх Go down
ROMEE
нови члан
нови члан
ROMEE


Male
Број порука : 33
Година : 39
Локација : bitola
Члан од : 16.07.2011

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeFri Oct 03, 2014 6:50 am

МАЈЧИНА МОЛИТВА
 М О Л И Т В Е - Page 3 I4gthu

Оче свети, Бесмртни, из кога излази сва доброта и благост, скришено Ти се молим за децу коју Си ми подарио да родим.
Сачувај их у Твојој милости и светости, да би се Твоје Име прослављало у њима.
Упути ме Твојом милошћу, како да их подигнем за слављење Твога Светог Имена, а на корист осталих људи.
Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то-
О Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле.
Усади у срца њихова стах и одвратност према сваком пороку, да би могли ићи правим путем без гресности.
Украси душе њихове чистотом, добротом, понизношћу марљивошћу, стрпљењем и сваком врлином.
Чувај усне њихове од свих клевета и лажи.
Благослови моју децу, да би могли напредовати у врлинама и светости и расти под Твојом заштитом, а у љубави поштених људи.
Нека би њихови Анђели чувари били са њима и чували их у младости од варљивих помисли, злих и грешних кушања овога света и од замки нечистих духова.
А кад моја деца погреше пред Тобом, не орени Своје Лице од њих, него, према твоме великом Милосрђу буди милостив и њима, јер Ти си једини који чистиш људе од сваког греха.
Награди моју децу свим земаљским добрима и свим што им је потребно за спасење.
Счувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.
О, Добри Господе, ја Ти се молим, награди и мене радошћу и весељем од моје деце.
Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног Суда Твога, и да Ти без стаха кажем: Ево ме Господе, са децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог света АМИН.
Назад на врх Go down
kovaceviccaca
нови члан
нови члан
kovaceviccaca


Female
Број порука : 21
Година : 65
Локација : pancevo
Члан од : 13.08.2012

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 07, 2014 6:12 am

Васпитај дечака - васпитаћеш човека. Васпитај девојчицу - васпитаћеш нацију.

 М О Л И Т В Е - Page 3 S1lzeb
Назад на врх Go down
Maarsic
нови члан
нови члан
Maarsic


Male
Број порука : 18
Година : 54
Локација : Kumanovo
Члан од : 02.04.2012

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 21, 2014 10:37 am

Чудотворна икона Мајке Божије
ВАСПИТАЊЕ

 М О Л И Т В Е - Page 3 14mq2yh

О, Пресвета Владичице, Дјево Богородице,
спаси и сачувај под окриљем Својим чеда моја (имена), као и сву децу, девојчице и дечаке,
крштене и некрштене и оне у мајчинској утроби ношене.
Закрили их цензурисаноинским Покровом Твојим, сачувај их у страху Божијем и у родитељској послушности.
Умоли Господа мог и Сина Твог да им дарује оно што користи њиховом спасењу.
Поверавам их цензурисаноинском старању Твоме,
јер си Ти Божанствена Заштита слугама Твојим. Амин.

(Мајка Божја преко ове иконе помаже забринутим родитељима који јој се усрдно обраћају за помоћ у благочестивом васпитању и одгајању деце.)
Назад на врх Go down
lera
нови члан
нови члан
lera


Male
Број порука : 18
Година : 53
Локација : island
Члан од : 12.04.2011

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeTue Nov 18, 2014 10:43 am

МАТЕРИНСКА МОЛИТВА
 М О Л И Т В Е - Page 3 2wrjdsj

Оче свети, Бесмртни, из кога излази сва доброта и благост, скрушено Ти се молим за децу коју си ми подарио да родим.

Сачувај их у Твојој милости и светости, да би се Твоје име прослављало у њима.

Упути их Твојом милошћу, како да их подигнем за слављење Твога светога имена, а на корист осталих људи.

Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то.

О, Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле.

Усади у срца њихова страх и одвратност према сваком пороку, да би могли ићи правим путем без греха.

Украси душе њихове чистотом, добротом, понизношћу, марљивошћу, стрпљењем и сваком врлином.

Чувај усне њихове од свих клевета и лажи.

Благослови моју децу, да би могла напредовати у врлинама и светости и расти под Твојом заштитом, а и љубави поштених људи.

Нека би њихови чувари Анђели били са њима и чували их у младости од варљивих помисли, злих и грешних кушања овога света и од свих замки нечистих духова.

А кад моја деца погреше пред Тобом, не окрени своје лице од њих, него према Твоме великом милосрђу буди милостив и њима, јер Ти си једини који чистиш људе од сваког греха.

Награди моју децу овим земаљским добрима и свим што им је потребно за спасење.

Сачувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.

О, добри Господе, ја Ти се молим, награди и мене радошћу и весељем од моје деце.

Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног суда Твога и да без страха кажем: Ево ме Господе, са својом децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог Света. Амин.
Назад на врх Go down
Stevan
нови члан
нови члан
Stevan


Male
Број порука : 14
Година : 33
Члан од : 19.11.2009

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeWed Nov 19, 2014 2:35 pm

Молитва за болесно дете

Господе, Исусе Христе, Ти си дошао у овај свет као дете; па, иако си истинити Бог, живео си у послушности Својим земаљским родитељима. Дај да Твоје чедо /ИМЕ/ бодро поднесе терет који му је наметнут и да буде послушно онима које си Ти предвидео да о њему брину. Молимо Те милостиво: погледај на њега и у Својој неизмерној љубави олакшај му патњу. О, Господе, Боже наш, пошаљеи Свог Светог Анђела да га излечи, да би достигао пуноћу живота и служио Ти у вери и захвалности у срцу, и даруј да постане наследник Твога Небеског Царства. Јер си Ти, Христе, Господе наш, Лекар душе и тела, и Теби славу узносимо, са Оцем и Светим Духом, сада, свагда и у векове векова. Амин.
 М О Л И Т В Е - Page 3 Lcn61

Назад на врх Go down
Stevan
нови члан
нови члан
Stevan


Male
Број порука : 14
Година : 33
Члан од : 19.11.2009

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeWed Nov 19, 2014 3:41 pm

МАТЕРИНСКА МОЛИТВА

Оче свети, Бесмртни, из кога излази сва доброта и благост, скрушено Ти се молим за децу коју си ми подарио да родим.

Сачувај их у Твојој милости и светости, да би се Твоје име прослављало у њима.

Упути их Твојом милошћу, како да их подигнем за слављење Твога светога имена, а на корист осталих људи.

Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то.

О, Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле.

Усади у срца њихова страх и одвратност према сваком пороку, да би могли ићи правим путем без греха.

Украси душе њихове чистотом, добротом, понизношћу, марљивошћу, стрпљењем и сваком врлином.

Чувај усне њихове од свих клевета и лажи.

Благослови моју децу, да би могла напредовати у врлинама и светости и расти под Твојом заштитом, а и љубави поштених људи.

Нека би њихови чувари Анђели били са њима и чували их у младости од варљивих помисли, злих и грешних кушања овога света и од свих замки нечистих духова.

А кад моја деца погреше пред Тобом, не окрени своје лице од њих, него према Твоме великом милосрђу буди милостив и њима, јер Ти си једини који чистиш људе од сваког греха.

Награди моју децу овим земаљским добрима и свим што им је потребно за спасење.

Сачувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.

О, добри Господе, ја Ти се молим, награди и мене радошћу и весељем од моје деце.

Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног суда Твога и да без страха кажем: Ево ме Господе, са својом децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог Света. Амин.

 М О Л И Т В Е - Page 3 N69khx
Назад на врх Go down
ivika
нови члан
нови члан
ivika


Male
Број порука : 11
Година : 48
Члан од : 02.11.2010

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeThu Nov 27, 2014 9:53 am

МАТЕРИНСКА МОЛИТВА
Оче свети, Бесмртни, из кога излази сва доброта и благост, скрушено Ти се молим за децу коју си ми подарио да родим.

Сачувај их у Твојој милости и светости, да би се Твоје име прослављало у њима.

Упути их Твојом милошћу, како да их подигнем за слављење Твога светога имена, а на корист осталих људи.

Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то.

О, Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле.

Усади у срца њихова страх и одвратност према сваком пороку, да би могли ићи правим путем без греха.

Украси душе њихове чистотом, добротом, понизношћу, марљивошћу, стрпљењем и сваком врлином.

Чувај усне њихове од свих клевета и лажи.

Благослови моју децу, да би могла напредовати у врлинама и светости и расти под Твојом заштитом, а и љубави поштених људи.

Нека би њихови чувари Анђели били са њима и чували их у младости од варљивих помисли, злих и грешних кушања овога света и од свих замки нечистих духова.

А кад моја деца погреше пред Тобом, не окрени своје лице од њих, него према Твоме великом милосрђу буди милостив и њима, јер Ти си једини који чистиш људе од сваког греха.

Награди моју децу овим земаљским добрима и свим што им је потребно за спасење.

Сачувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.

О, добри Господе, ја Ти се молим, награди и мене радошћу и весељем од моје деце.

Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног суда Твога и да без страха кажем: Ево ме Господе, са својом децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог Света. Амин.

 М О Л И Т В Е - Page 3 2j605zl
Назад на врх Go down
kectt
нови члан
нови члан
kectt


Male
Број порука : 26
Година : 49
Члан од : 06.01.2010

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeSun Dec 14, 2014 10:32 am

 М О Л И Т В Е - Page 3 2iqb86v
Назад на врх Go down
vuk2007
нови члан
нови члан
vuk2007


Male
Број порука : 11
Година : 44
Локација : srbija
Члан од : 28.08.2013

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeSun Dec 21, 2014 8:08 am

Никаква блага света не могу човеку да замене губитак блага које се ни са чим не може упоредити – његове рођене деце. Нешто Бог даје често, а нешто само једном. Пролазе и поново се враћају годишња доба, цвета ново цвеће, али младост никад не долази два пута. Само једном се даје детињство са свим његовим могућностима. Оно што можете да учините да бисте га улепшали – чините брзо.
-Св. мученица царица Александра Романова

 М О Л И Т В Е - Page 3 Fu5kqg
Назад на врх Go down
pedjasu777
нови члан
нови члан
pedjasu777


Male
Број порука : 16
Година : 55
Локација : Subotica
Члан од : 30.05.2011

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeTue Dec 23, 2014 9:31 am

МОЛИТВА ЗА ДЕЦУ

 М О Л И Т В Е - Page 3 Ioq9p5
Господе Исусе Христе, Који си Сам био Дете, и Који си децу волео и благосиљао, помилуј и спаси децу нашег времена, да се некрштена крсте, а крштена дасе вером у Тебе и љубављу према Теби утврде. Спаси, Господе, ону децу коју њихови неверујући или зловерни родитељи кваре безбожјем или зловерјем и одвлаче их од Тебе, Који си једини Спас и Избавитељ њихов. Спаси, Господе, и ону децу коју бездушни зли учитељи, безбожни или зловерни, удаљују од Тебе Творца њиховог, и уводе у друштво душом огубаних. Спаси, Господе, ону децу чије чисте душе оскрвњује сваки неморална улици и разврат у позоришту, на телевизији и у биоскопу. Спаси их од ових нечистота. Спаси, Милостиви, и ону дечицу без родитеља која су пала под руку сурових старатеља, злих очуха и маћеха спаси их од слушања хулних речи и гледањазлих дела. Помози, Свемогући, да деца узрасту и сазру за синовство Божије и грађанство Небеског Града на вечно спасење, а у Твоју славу и хвалу. Амин.
Богородице Дјево, радуј се, благодатна Марија! Господ с Тобом, Благословена си Ти међу женама и благословен плод утробеТвоје, јер си Спаса родила душа наших!
Назад на врх Go down
Petar 2
нови члан
нови члан
Petar 2


Male
Број порука : 9
Година : 47
Локација : Vojvodina
Члан од : 26.03.2011

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeSat Jan 03, 2015 9:04 am

МАЈЧИНА МОЛИТВА

Оче свети, Бесмртни, из кога излази сва доброта и благост, скришено Ти се молим за децу коју Си ми подарио да родим.
Сачувај их у Твојој милости и светости, да би се Твоје Име прослављало у њима.
Упути ме Твојом милошћу, како да их подигнем за слављење Твога Светог Имена, а на корист осталих људи.
Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то-
О Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле.
Усади у срца њихова стах и одвратност према сваком пороку, да би могли ићи правим путем без гресности.
Украси душе њихове чистотом, добротом, понизношћу марљивошћу, стрпљењем и сваком врлином.
Чувај усне њихове од свих клевета и лажи.
Благослови моју децу, да би могли напредовати у врлинама и светости и расти под Твојом заштитом, а у љубави поштених људи.
Нека би њихови Анђели чувари били са њима и чували их у младости од варљивих помисли, злих и грешних кушања овога света и од замки нечистих духова.
А кад моја деца погреше пред Тобом, не орени Своје Лице од њих, него, према твоме великом Милосрђу буди милостив и њима, јер Ти си једини који чистиш људе од сваког греха.
Награди моју децу свим земаљским добрима и свим што им је потребно за спасење.
Счувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.
О, Добри Господе, ја Ти се молим, награди и мене радошћу и весељем од моје деце.
Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног Суда Твога, и да Ти без стаха кажем: Ево ме Господе, са децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог света АМИН.

 М О Л И Т В Е - Page 3 2zzqmfd
Назад на врх Go down
Andjela
вип члан
вип члан
Andjela


Female
Број порука : 376
Година : 38
Локација : Toronto, Milano, Beč
Члан од : 30.09.2010

 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitimeSun Jan 04, 2015 9:07 am

МАЈЧИНА МОЛИТВА

Оче свети, Бесмртни, из кога излази сва доброта и благост, скришено Ти се молим за децу коју Си ми подарио да родим.
Сачувај их у Твојој милости и светости, да би се Твоје Име прослављало у њима.
Упути ме Твојом милошћу, како да их подигнем за слављење Твога Светог Имена, а на корист осталих људи.
Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то-
О Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле.
Усади у срца њихова стах и одвратност према сваком пороку, да би могли ићи правим путем без гресности.
Украси душе њихове чистотом, добротом, понизношћу марљивошћу, стрпљењем и сваком врлином.
Чувај усне њихове од свих клевета и лажи.
Благослови моју децу, да би могли напредовати у врлинама и светости и расти под Твојом заштитом, а у љубави поштених људи.
Нека би њихови Анђели чувари били са њима и чували их у младости од варљивих помисли, злих и грешних кушања овога света и од замки нечистих духова.
А кад моја деца погреше пред Тобом, не орени Своје Лице од њих, него, према твоме великом Милосрђу буди милостив и њима, јер Ти си једини који чистиш људе од сваког греха.
Награди моју децу свим земаљским добрима и свим што им је потребно за спасење.
Счувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.
О, Добри Господе, ја Ти се молим, награди и мене радошћу и весељем од моје деце.
Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног Суда Твога, и да Ти без стаха кажем: Ево ме Господе, са децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог света АМИН.
 М О Л И Т В Е - Page 3 2wc0gsk

Назад на врх Go down
Sponsored content





 М О Л И Т В Е - Page 3 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 3 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
М О Л И Т В Е
Назад на врх 
Страна 3 of 7Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Pravosljavlje Forum :: - РОПСТВО САВРЕМЕНОГ ЧОВЕКА ИЛИ ИЛУЗИЈА СЛОБОДЕ :: - ДЕЧИЈИ КУТАК, СВЕ У ПРИЧАМА БИВА-
Скочи на: