Pravosljavlje Forum
 М О Л И Т В Е - Page 5 D62e5e2fb7


ДОБРОДОШЛИ НА АНАСТАСИЈА - ПРАВОСЛАВЉЕ ФОРУМ

Ако још увек нисте члан нашег форума препоручујемо Вам да се региструјете и придружите нам се. Поделите са нама ваша искуства и мишљења. Желимо вам пријатан боравак и дружење на АНАСТАСИЈА - ПРАВОСЛАВЉЕ форуму.


Поздрав, чекамо вас !!!
Pravosljavlje Forum
 М О Л И Т В Е - Page 5 D62e5e2fb7


ДОБРОДОШЛИ НА АНАСТАСИЈА - ПРАВОСЛАВЉЕ ФОРУМ

Ако још увек нисте члан нашег форума препоручујемо Вам да се региструјете и придружите нам се. Поделите са нама ваша искуства и мишљења. Желимо вам пријатан боравак и дружење на АНАСТАСИЈА - ПРАВОСЛАВЉЕ форуму.


Поздрав, чекамо вас !!!
Pravosljavlje Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pravosljavlje Forum

КОРАК СРЦЕМ, УМОМ И РЕЧЈУ СТАЗАМА ПРАВОСЛАВЉА
 
HomePortalLatest imagesРегиструј сеПриступи
+ ДОБРО ДОШЛИ НА ФОРУМ! МОЛИМ ТЕ ДА НЕ БУДЕШ САМО ЧИТАЛАЦ ТЕКСТОВА. ПОСТАНИ ПРИЛОЖНИК ПРАВОСЛАВЉУ, ВЕЛИКА ДЕЛА СТВАРАЈУ МАЛИ ЉУДИ ПРОЖЕТИ ЉУБАВЉУ ПРЕМА ВЕРИ И НАЦИЈИ!!! + • + "Будите мудри као змије и безазлени као голубови". • + "Мудрост ће вас сачувати да вас вуци нe растргну, а доброта ће вас сачувати да ви не постанете вуци". • + Патријарх Српски, Г. Павле + •
ИЗВИЊАВАМО СЕ ПОСЕТИОЦИМА ФОРУМА ЗБОГ РЕКЛАМА КОЈЕ СЕ ПОЈАВЉУЈУ ИСПОД БАНЕРА (испод овог текста). РЕКЛАМЕ СЕ ПОЈАВЉУЈУ НА ФОРУМУ ИЗ ЈЕДНОСТАВНОГ РАЗЛОГА ЈЕР ЈЕ КОРИШЂЕЊЕ СОФТВЕРА ФОРУМА БЕСПЛАТНО И НА ИЗБОР РЕКЛАМА НЕМАМО УТИЦАЈ. ХВАЛА НА РАЗУМЕВАЊУ.

 

  М О Л И Т В Е

Go down 
+132
miki54
samonikli
slobatrio
mikolina
Vladimir Lukić
Frizer32
Jovanka Budimir-Muidza
dhadziska
Mira Sofronic
dakica
Јелена
milenajevtic
Slavica Basaric
dobrilog
pedjasu777
milan.tonic
rnarancic
zeleni guster
Jovanka
bojana
dinamix
grainne
vzr
branko-kg
Minja
acimovicslobodan
vesna
vuk2007
milailic20
miloradsarac
petkovicdaco
dada54
RAKEL
uciteljica
alegreto23
Harmony
milos1984
sasa
maarriijjaa
sanjaalica
мишо
ruzica
brankica
silvija
Verica
djamba
zokica
neyosan
munja06
Љубиша
mirchemaki
mirljubaviradost
zaklna67
luckyred
batakole
pejabuca
nikola29
savacar
Aednat
kostef
nordstjarna
radinka
dejka
zoran-foca
maxboki
izolda
bojana.radosavljevic.37
jelica
Bogdanka Okano
Andjela
Petar 2
kectt
ivika
Stevan
lera
Maarsic
kovaceviccaca
ROMEE
panta61
nadalina75
Наташа
marko
talicnitom1
Чворак
zoranmilo
Tom_Waits
zlatanm
bbt
mmzdinic
Boris
nesko101
gokimi2007
NEDA BORJANOVIC
svetosavac
Konstantin2
gg66
lagu
NAUM
Gaga-Gaga
jednalasta
peradetlic
nebojsakole
Varvara
gaga32
ivica58
Томислав
FANDJO63
Maki
pashas
vasilija.cicarevic
petrovic.sasapi
Ljilja
Shaolinac
necko
maryiana
Radha
darko1982
nobradovic
tocurak
Irina Aku
amile
draganpes
vesna66
lazaso
Administrator
saricve
Горан К
Slavko Izvorski Golubovic
Христина
sandra
marija.m
Ekatarina
136 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АуторПорука
peradetlic
нови члан
нови члан
peradetlic


Male
Број порука : 25
Година : 55
Члан од : 12.06.2010

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeMon Jul 13, 2015 7:12 am

Боже, наш милостиви и небески Оче! Помилуј нашу децу (имена), за коју Те смирено молимо и коју поверавамо Теби да их штитиш и стараш се за њих. Усади у њих снажну веру, научи их да имају поштовање према Теби и удостој их да силно воле Тебе, нашег Саздатеља и Спаситеља. Упути их, Боже, на пут истине и добра, да би све чинил^ у славу имена Твога. Научи их да живе побожно и у врлини, да буду добри хришћани и корисни људи. Подари им здравље душевно и телесно и успех у свему што чине. Избави их од лукавих замки ђаволских, од многобројних искушења, од нечистих страсти и од нечасних и рђавих људи. Ради Твога Сина, Господа нашег Исуса Христа, молитвама Његове Пречисте Мајке и свих Светих, доведи их до тихог пристаништа Твога вечног Царства, да би са свима праведнима увек славили Тебе, са Јединородним Твојим Сином и животворним Твојим Духом. Амин.

 М О Л И Т В Е - Page 5 2ikejid
Назад на врх Go down
http://peradetlic.hupont.hu/
silvija
нови члан
нови члан
silvija


Female
Број порука : 25
Година : 47
Члан од : 16.11.2009

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeFri Jul 17, 2015 8:18 am

Молитва Христу Спаситељу за децу
Господе Исусе Христе, нека милост Твоја почива на деци мојој (имена), сачувај их под кровом Твојим, сачувај их од сваке зле похоте, одагнај од њих сваког непријатеља и противника, отвори им духовне уши и очи, даруј умиљење и смирење срцима њиховим.
Господе, сви смо ми дела Твоја, сажали се на децу моју (имена) и обрати их на пут покајања.
Спаси, Господе, и помилуј децу моју (имена) и просвети им ум светлошћу разумевања Еванђеља Твог, упути их на стазу заповести Твојих и научи их, Спаситељу, да творе вољу Твоју, јер си Ти Бог наш.

 М О Л И Т В Е - Page 5 900k0x
Назад на врх Go down
brankica
нови члан
нови члан
brankica


Female
Број порука : 26
Година : 58
Члан од : 27.09.2010

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeMon Jul 20, 2015 7:21 am

Татина молитва

Радости мила, нека те ноћас молитве моје од мрака скрију,
Нек` ти се лице смијешком озари кад ти на раме анђели слете,
Твој тата моли све Светитеље, и Свету Петку, и Мајку Божију,
Твој тата моли самог Господа, за своје чедо, за своје дијете.

Радости мила, немој да бринеш, Вјера је татина од мрака јача,
Љубављу својом, све ћу легије непоменика посрамити,
Скршићу мреже њихове биједне, шапатом оштријим од сваког мача,
Не брини мила, твој ће те тата Милошћу Божијом одбранити.

Радости мила, нек` тату боли, тата је томе одавно свико,
Руга се болу онај ко воли, макар га није волио нико,
Ни ових суза што квасе лице, тата се злато мило не стиди,
Љубљена моја дјевојчице, само да тебе здраву види.

 М О Л И Т В Е - Page 5 20st3cl
Назад на врх Go down
ruzica
нови члан
нови члан
ruzica


Female
Број порука : 20
Година : 33
Локација : beograd
Члан од : 10.06.2011

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeThu Jul 23, 2015 9:03 am

Мајко Божја, удостој ме лика Твог небеског цензурисаноинства. Исцели душевне и телесне ране чеда мојих (имена), које сам им својим гресима нанела. Потпуно поверавам своје дете Господу моме Исусу Христу и Твом, Пречиста, небеском покровитељству. Амин.

 М О Л И Т В Е - Page 5 90aosi
Назад на врх Go down
мишо
нови члан
нови члан
мишо


Male
Број порука : 14
Година : 48
Локација : Teslić
Члан од : 04.08.2011

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeSun Jul 26, 2015 9:38 am

МОЛИТВА ЗА ДЕЦУ И МАЈКЕ
 М О Л И Т В Е - Page 5 28vbprc

Прими Богородитељко сузна мољења нас који Теби припадамо и гледамо како на Светој икони рукама носиш и млеком храниш Сина Твога и Бога нашег Исуса Христа. Јер, иако си Њега безболно родила, мајчинска туга Теби је позната, Ти видиш немоћи синова и кћери човечијих. Зато, умилно припадамо и целивамо чудотворну икону Твоју и молимо Те Свемилосрдна Владичице: милостиво помилуј нас грешне осуђене да у боловима рађамо и у бригама подижемо чеда наша, и жалостиво заштити младенце наше и нас који их изродисмо, и од сваке болести и горке невоље избави. Даруј им здравље и благовремену помоћ, да снагом храњени у снази узрасту, да родитеље своје радошћу и утехом испуне, тако да се и сада, посредништвом Твојим, из уста мале деце прослави име Твоје.
О, Мајко Божија, буди милосрдна мајкама синова човечијих и немоћним људима Твојим: похитај, исцели болести наше, утишај надошле муке и жалости и не презри сузе и уздахе слугу Твојих. Чуј нас који у дан невоље припадамо икони Твојој, и у дан радости и избављења прими благодарне похвале срца наших. Узнеси молитве наше ка Престолу Сина Твога и Бога нашега, да милостив буде нама грешнима и немоћнима, да пошаље милост Своју на оне који славе Име Његово, да бисмо са чедима нашим прославили Тебе, милостиву Заступницу и верну наду рода нашега, у векове векова. Амин.

 М О Л И Т В Е - Page 5 1j827s
Назад на врх Go down
sanjaalica
нови члан
нови члан
sanjaalica


Female
Број порука : 32
Година : 55
Члан од : 14.10.2010

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeMon Jul 27, 2015 6:38 am

 М О Л И Т В Е - Page 5 K9al95
Назад на врх Go down
sanjaalica
нови члан
нови члан
sanjaalica


Female
Број порука : 32
Година : 55
Члан од : 14.10.2010

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeMon Jul 27, 2015 6:40 am

 М О Л И Т В Е - Page 5 293wvth
Назад на врх Go down
maarriijjaa
нови члан
нови члан
maarriijjaa


Female
Број порука : 38
Година : 34
Локација : BiH
Члан од : 03.12.2011

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeFri Aug 07, 2015 6:29 am

Молитва Христу Спаситељу за децу
Господе Исусе Христе, нека милост Твоја почива на деци мојој (имена), сачувај их под кровом Твојим, сачувај их од сваке зле похоте, одагнај од њих сваког непријатеља и противника, отвори им духовне уши и очи, даруј умиљење и смирење срцима њиховим.
Господе, сви смо ми дела Твоја, сажали се на децу моју (имена) и обрати их на пут покајања.
Спаси, Господе, и помилуј децу моју (имена) и просвети им ум светлошћу разумевања Еванђеља Твог, упути их на стазу заповести Твојих и научи их, Спаситељу, да творе вољу Твоју, јер си Ти Бог наш.

 М О Л И Т В Е - Page 5 2rc7j3b
Назад на врх Go down
sasa
нови члан
нови члан
sasa


Male
Број порука : 34
Година : 56
Члан од : 27.09.2010

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeSun Aug 16, 2015 5:55 am

[color=#000000]
СВЕТИ НЕКТАРИЈЕ ПОМАЖЕ БЕЗДЕТНИМ РОДИТЕЉИМА ДА ДОБИЈУ ПОРОД
 М О Л И Т В Е - Page 5 2ciin8k


У грчким манастирима Светог Нектарија на Егини и Камаризи, више стотина кандила сведоче о благодатној помоћи Светог Нектарија да су бездетни родитељи добили децу. Јер када добију децу родитељи дарују кандило за манастир, Светом на уздарје. Имао сам прилику да се уверим више пута како је старац архимандрит Нектарије прочитао молитву крај моштију Светог Нектарија егинског бездетним брачницима и добили су дете. Као што је то био случај са братом Г., који је после молитве, добар род са својом супругом родио – здравог дечака!!!

 М О Л И Т В Е - Page 5 119a4a1
Назад на врх Go down
milos1984
нови члан
нови члан
milos1984


Male
Број порука : 25
Година : 39
Локација : Beograd
Члан од : 29.09.2012

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 18, 2015 7:43 am

МОЛИТВА НАШОЈ ДЕЦИ +++

Боже, наш милостиви и небески Оче! Помилуј нашу децу Милицу и Ацу и сву децу за коју Те смирено молимо и коју поверавамо Теби да их штитиш и стараш се за њих. Усади у њих снажну веру, научи их да имају поштовање према Теби и удостој их да силно воле Тебе, нашег Саздатеља и Спаситеља. Упути их, Боже, на пут истине и добра, да би све чинили у славу имена Твога. Научи их да живе побожно и у врлини, да буду добри хришћани и корисни људи. Подари им здравље душевно и телесно и успех у свему што чине. Избави их од лукавих замки ђаволских, од многобројних искушења, од нечистих страсти и од нечасних и рђавих људи. Ради Твога Сина, Господа нашег Исуса Христа, молитвама Његове Пречисте Мајке и свих Светих, доведи их до тихог пристаништа Твога вечног Царства, да би са свима праведнима увек славили Тебе, са Јединородним Твојим Сином и животворним Твојим Духом. Амин.

 М О Л И Т В Е - Page 5 2ajwd5h
Назад на врх Go down
Harmony
нови члан
нови члан
Harmony


Female
Број порука : 38
Година : 60
Члан од : 27.08.2010

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 18, 2015 8:13 am

 М О Л И Т В Е - Page 5 118nc7l
Назад на врх Go down
lazaso
нови члан
нови члан
lazaso


Male
Број порука : 47
Година : 39
Члан од : 19.12.2010

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeThu Aug 20, 2015 10:04 am

Мајчина молитва
Оче свети, Бесмртни, из кога излази сва доброта и благост, скришено Ти се молим за децу коју Си ми подарио да родим.
Сачувај их у Твојој милости и светости, да би се Твоје Име прослављало у њима.
Упути ме Твојом милошћу, како да их подигнем за слављење Твога Светог Имена, а на корист осталих људи.
Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то-
О Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле.
Усади у срца њихова стах и одвратност према сваком пороку, да би могли ићи правим путем без гресности.
Украси душе њихове чистотом, добротом, понизношћу марљивошћу, стрпљењем и сваком врлином.
Чувај усне њихове од свих клевета и лажи.
Благослови моју децу, да би могли напредовати у врлинама и светости и расти под Твојом заштитом, а у љубави поштених људи.
Нека би њихови Анђели чувари били са њима и чували их у младости од варљивих помисли, злих и грешних кушања овога света и од замки нечистих духова.
А кад моја деца погреше пред Тобом, не орени Своје Лице од њих, него, према твоме великом Милосрђу буди милостив и њима, јер Ти си једини који чистиш људе од сваког греха.
Награди моју децу свим земаљским добрима и свим што им је потребно за спасење.
Счувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.
О, Добри Господе, ја Ти се молим, награди и мене радошћу и весељем од моје деце.
Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног Суда Твога, и да Ти без стаха кажем: Ево ме Господе, са децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог света АМИН.

 М О Л И Т В Е - Page 5 Iei0dc
Назад на врх Go down
lazaso
нови члан
нови члан
lazaso


Male
Број порука : 47
Година : 39
Члан од : 19.12.2010

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeFri Aug 21, 2015 6:22 am

МОЛИТВА ЗА ДЕЦУ

Оче Свети, Бесмртни, из Кога излази сва доброта и благост, скрушено Ти се молим за децу коју си ми подарио да родим. Сачувај их у Твојој милости и светости, да би се Твоје Име прослављало у њима.
Упути их Твојом милошћу, како да их подигнем за слављење Твога Светога имена, а на корист осталих људи.
Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то.
О Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле. Усади у срца њихова страх и одвратност према сваком пороку, да би могли ићи правим путем без греха.
Украси душе њихове чистотом, добротом, понизношћу, марљивошћу, стрпљењем и сваком врлином. Чувај усне њихове од свих клевета и лажи. Благослови моју децу, да би могла напредовати у врлинама и светости и расти под Твојом заштитом, а и љубави поштених људи. Нека би њихови чувари Анђели били са њима и чували их у младости од варљивих помисли,злих и грешних кушања овога света и од свих замки нечистих духова.
А кад моја деца погреше пред Тобом, не окрени своје лице од њих, него према Твоме великом милосрђу буди милостив и њима, јер Ти си једини Који чистиш људе од сваког греха.
Награди моју децу овим земаљским добрима и свим што им је потребно за спасење.
Сачувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.
О, добри Господе, ја Ти се молим, награди и мене радошћу и весељем од моје деце.
Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног суда Твога и да без страха кажем: Ево ме Господе, са својом децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог Света. Амин.

 М О Л И Т В Е - Page 5 25sskdi
Назад на врх Go down
alegreto23
нови члан
нови члан
alegreto23


Male
Број порука : 15
Година : 37
Локација : Beograd
Члан од : 01.05.2013

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeSun Aug 23, 2015 5:42 am

МОЛИТВА ЗА РОДИТЕЉЕ

О Милостиви Господе и Боже који си заповедио да поштујем оца и мајку, и заиста си до смрти сам показао скромну послушност Твојим родитељима, из дубине душе молим Ти се, о Исусе Христе, Боже мој, чуј моју молитву и помилуј моје родитеље који ме подижу у Твојој благодати и љубави. Заштити их од ђавола, опасности и болести, даруј им здравље и милостиво излиј на њих Твоје богате дарове. Благослови њихове напоре и дела, помилуј их по великој милости Твојој, да би ти верно служили и да кроз њих и ја будем достојан да Те славим и служим. Амин.

 М О Л И Т В Е - Page 5 2h6zfiq
Назад на врх Go down
uciteljica
нови члан
нови члан
uciteljica


Female
Број порука : 39
Година : 72
Локација : Beograd
Члан од : 04.10.2010

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeSun Aug 23, 2015 6:08 am

 М О Л И Т В Е - Page 5 2d0cd46
Назад на врх Go down
Boris
почетник
почетник
Boris


Male
Број порука : 59
Година : 34
Члан од : 01.03.2009

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeSun Aug 30, 2015 6:15 am

Мајчина молитва

Оче свети, Бесмртни, из кога излази сва доброта и благост, скрушено Ти се молим за децу коју Си ми подарио да родим.
Сачувај их у Твојој милости и светости, да би се Твоје Име прослављало у њима.
Упути ме Твојом милошћу, како да их подигнем за слављење Твога Светог Имена, а на корист осталих људи.
Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то-
О Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле.
Усади у срца њихова стах и одвратност према сваком пороку, да би могли ићи правим путем без гресности.
Украси душе њихове чистотом, добротом, понизношћу марљивошћу, стрпљењем и сваком врлином.
Чувај усне њихове од свих клевета и лажи.
Благослови моју децу, да би могли напредовати у врлинама и светости и расти под Твојом заштитом, а у љубави поштених људи.
Нека би њихови Анђели чувари били са њима и чували их у младости од варљивих помисли, злих и грешних кушања овога света и од замки нечистих духова.
А кад моја деца погреше пред Тобом, не орени Своје Лице од њих, него, према твоме великом Милосрђу буди милостив и њима, јер Ти си једини који чистиш људе од сваког греха.
Награди моју децу свим земаљским добрима и свим што им је потребно за спасење.
Счувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.
О, Добри Господе, ја Ти се молим, награди и мене радошћу и весељем од моје деце.
Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног Суда Твога, и да Ти без стаха кажем: Ево ме Господе, са децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог света АМИН.

 М О Л И Т В Е - Page 5 2r7aweu
Назад на врх Go down
RAKEL
нови члан
нови члан
RAKEL


Female
Број порука : 34
Година : 62
Локација : MINHEN - ZRENJANIN
Члан од : 19.05.2013

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeWed Sep 16, 2015 8:06 am

МОЛИТВA МАЈКЕ ЗА СВОЈУ ДЕЦУ
Боже, Творче свих ствари!
Додајући милости милост, Ти си ме учинио достојном да будем мајка породице; благост Твоја подарила ми је децу, и ја се усуђујем да кажем: они су Твоја деца! Јер си им Ти даровао живот, оживео их бесмртном душом, препородио их крштењем за живот, који је у складу са Твојом вољом, усвојио си их и примио у недра Своје Цркве.
Господе! Сачувај их у благодатном стању до краја живота, удостој их да буду причасници тајни Твог завета.Осветљуј их Твојом истином.
Нека је свето у њима и кроз њих свето Име Твоје!
Пошаљи ми Твоју благодатну помоћ у њиховом васпитању за славу Имена Твог и за корист ближњих!Даруј ми за то начине, стрпљење и снагу!
Научи ме да усадим у њихово срце корен истинске мудрости - Твој страх!
Озари их светлошћу Твоје премудрости, која управља космосом!
Да Те заволе свом душом и мишљу својом.
Да се приљубе уз Тебе свим срцем и целог свог живота да се плаше речи Твојих!Даруј ми разум да их уверим да се истински живот састоји од поштовања Твојих заповести.Да рад, који се учвршћује побожношћу, пружа у овом животу оно што им треба, а у вечности, неизречено блаженство.
Откриј им разумевање Твог закона!
Нека до краја својих дана раде у осећању Твоје свудаприсутности!
Усади у њихово срце презир и гнушање према сваком безакоњу.
Нека буду непорочни на путевима Твојим.
Да имају на уму увек да си Ти, Свеблаги Боже, Ревнитељ закона и правде Твоје .Сачувај их у целомудрености и страхопоштовању према имену Твом!
Да не срамоте Цркву Твоју својим понашањем, него да живе по њеним упутствима!Дај им полета у жељи за корисним учењем и учини их способним за свако добро дело!Да стекну праву представу о оним предметима, чији су подаци неопходни за њихов положај; да се просветле знањима благотворним за људски род.Господе! Умудри ме да утиснем неизбрисивим цртама у уму и срцу моје деце мудрост да беже од пријатељства са онима који не знају за Твој страх, да им усадим мудрост за одлучно удаљавање од сваког савеза са безаконицима.
Да не слушају покварене разговоре.
Да не слушају лакомислене људе.
Да их не сврате са Твога пута ружни примери.
Да се не саблазне тиме што је понекад пут безаконика успешан у овом свету.
Оче Небески!
Даруј ми благодат да свестрано пазим да не саблазним децу своју мојим поступцима, већ, стално имајући у виду њихово понашање, да их одвраћам од заблуда, исправљам њихове грешке, обуздавам њихову тврдоглавост и самовољу.
Да се уздржавају од тежњи ка сујети и лакомислености.
Да се не заносе безумним помислима.
Да не иду за својим срцем.
Да се не погорде у својим помишљањима.
Да не забораве Тебе и Твој закон.
Да безакоње не уништи њихов ум и здравље.
Да греси не ослабе њихове душевне и телесне снаге.
Судијо праведни, који кажњаваш децу за грехе родитеља до трећег и четвртог колена, одврати такву одмазду од деце моје; не кажњавај их за моје грехе, већ их покропи росом благодати Твоје, да напредују у врлини и светости, да узрасту у благонаклоности Твојој и у љубави благочестивих људи.
Оче штедрости и сваког милосрђа!
По родитељском осећању ја бих желела својој деци свако изобиље земаљских блага, желела бих им благослов од росе небеске и од земаљског ђубрива, али нека буде с њима света воља Твоја!
Уреди њихову судбину по Твојој благонаклоности:
Не лиши их у животу насушног хлеба.
Пошаљи им све неопходно време за стицање блажене вечности.
Буди милостив према њима, кад сагреше пред Тобом.
Не окривљуј их за грехе младости и незнања.
Учини њихова срца скрушеним кад се буду противили руководству Твоје благости.Казни их и милуј, упућујући их на пут, благоугодан Теби, али их не одбаци од лица Свога!
Прихвати са благонаклоношћу њихове молитве, даруј им успех у сваком добром делу.
Не одврати лица Свог од њих у дане њихове жалости, да их не снађу искушења која премашују њихове снаге.
Осени их Својом милошћу, нека иде Твој анђео с њима и сачува их од сваке несреће и злог пута.
Свеблаги Боже!
Учини ме мајком која се весели због деце своје, да она буду моја срећа у све дане живота мог и ослонац мој у мојој старости.
Удостој ме, мене која се уздајем у Твоје милосрђе, да станем с њима на страшном суду Твом и да са недостојном одважношћу кажем: ево мене и деце моје коју си ми Ти дао, Господе!
Да заједно с њима, прослављајући неизречену благост и Твоју вечну љубав, хвалим пресвето Име Твоје, Оче, Сине и Душе Свети, у векове векова. Амин.
"Оче и Господе милости, Боже велики и свемогући, пошаљи Премудрост Своју са светих небеса и са престола славе Твоје, да буде уз мене у све дане мога живота, да знам шта је воља
Твоја. Јер она све зна и разуме и водиће ме на свим путевима и делима мојим.."
 М О Л И Т В Е - Page 5 Faue80
Назад на врх Go down
dada54
нови члан
нови члан
dada54


Female
Број порука : 12
Година : 71
Члан од : 03.07.2009

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeWed Oct 28, 2015 11:56 am

Боже, наш милостиви и небески Оче! Помилуј нашу децу (имена), за коју Те смирено молимо и коју поверавамо Теби да их штитиш и стараш се за њих. Усади у њих снажну веру, научи их да имају поштовање према Теби и удостој их да силно воле Тебе, нашег Саздатеља и Спаситеља. Упути их, Боже, на пут истине и добра, да би све чинил^ у славу имена Твога. Научи их да живе побожно и у врлини, да буду добри хришћани и корисни људи. Подари им здравље душевно и телесно и успех у свему што чине. Избави их од лукавих замки ђаволских, од многобројних искушења, од нечистих страсти и од нечасних и рђавих људи. Ради Твога Сина, Господа нашег Исуса Христа, молитвама Његове Пречисте Мајке и свих Светих, доведи их до тихог пристаништа Твога вечног Царства, да би са свима праведнима увек славили Тебе, са Јединородним Твојим Сином и животворним Твојим Духом. Амин.
 М О Л И Т В Е - Page 5 Kbd8qr
Назад на врх Go down
petkovicdaco
нови члан
нови члан
petkovicdaco


Male
Број порука : 15
Година : 46
Члан од : 08.03.2010

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeSat Nov 21, 2015 8:38 am

МОЛИТВА ЗА ДЕЦУ
Исусе Христе, најсавршенији Господе, који си био дете и који си волео и благосиљао децу, имај милости за децу нашег времена и спаси их, да би они који нису крштени били крштени и да би ови који су крштени могли бити учвршћени у вери према Теби, Вечна Истино, и љубави према Теби, неизмерна Љубави. О, Господе, спаси ону децу коју неверујући родитељи корумпирају са безбоштвом и вуку их од Тебе, који си једини Спаситељ и њихов Спаситељ. Свемилостиви, спаси и ону децу коју зли учитељи, безбожни и бездушни, одстрањују од Тебе, њиховог Творца и убрајају их у друштво прокажених. О, Господе, спаси ону децу чије су части душе упрљани неморалом улице, развратом филма, телевизије и позоришта, спаси их од свих нечистих ствари. Господе, спаси и сирочад која падну у руке грубих тутора и маћеха: спаси их од слушања безбожних речи и гледања злих дела. Господе Исусе, који си као новорођенче изгубио мач цара Ирода, помози и данас српској ратној сирочади, дај им утеху за изгубљеним родитељима и учини да израсту у добре и честите људе. О, Сине Божји, спаси синове синова људских, који се тренирају у многим физичким вежбама и забавама, док су истинита вежбања Твога светог Закона, чистих мисли и милости, и добрих и праведних радњи сакривена од њих. Нека би било, кроз молитве твоје пречесте Матере и твојих светитеља, да би деца овог века могла узрасти, да буду синови Божји, и грађани Неба, кроз своје вечно спасење, а у Твоју славу и хвала. Амин!!!
 М О Л И Т В Е - Page 5 2wcjosk
Назад на врх Go down
miloradsarac
нови члан
нови члан
miloradsarac


Male
Број порука : 14
Година : 42
Локација : Vlasotince
Члан од : 28.03.2013

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeMon Nov 23, 2015 2:56 pm

МОЛИТВА ЗА ДЕЦУ И МАЈКЕ

Прими Богородитељко сузна мољења нас који Теби припадамо и гледамо како на Светој икони рукама носиш и млеком храниш Сина Твога и Бога нашег Исуса Христа. Јер, иако си Њега безболно родила, мајчинска туга Теби је позната, Ти видиш немоћи синова и кћери човечијих. Зато, умилно припадамо и целивамо чудотворну икону Твоју и молимо Те Свемилосрдна Владичице: милостиво помилуј нас грешне осуђене да у боловима рађамо и у бригама подижемо чеда наша, и жалостиво заштити младенце наше и нас који их изродисмо, и од сваке болести и горке невоље избави. Даруј им здравље и благовремену помоћ, да снагом храњени у снази узрасту, да родитеље своје радошћу и утехом испуне, тако да се и сада, посредништвом Твојим, из уста мале деце прослави име Твоје.
О, Мајко Божија, буди милосрдна мајкама синова човечијих и немоћним људима Твојим: похитај, исцели болести наше, утишај надошле муке и жалости и не презри сузе и уздахе слугу Твојих. Чуј нас који у дан невоље припадамо икони Твојој, и у дан радости и избављења прими благодарне похвале срца наших. Узнеси молитве наше ка Престолу Сина Твога и Бога нашега, да милостив буде нама грешнима и немоћнима, да пошаље милост Своју на оне који славе Име Његово, да бисмо са чедима нашим прославили Тебе, милостиву Заступницу и верну наду рода нашега, у векове векова. Амин.

 М О Л И Т В Е - Page 5 2vcuz4m
Назад на врх Go down
milailic20
нови члан
нови члан
milailic20


Female
Број порука : 14
Година : 65
Локација : paracin
Члан од : 27.08.2011

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeTue Nov 24, 2015 7:41 am

Мајчина молитва
Оче свети, Бесмртни, из кога излази сва доброта и благост, скришено Ти се молим за децу коју Си ми подарио да родим.
Сачувај их у Твојој милости и светости, да би се Твоје Име прослављало у њима.
Упути ме Твојом милошћу, како да их подигнем за слављење Твога Светог Имена, а на корист осталих људи.
Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то-
О Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле.
Усади у срца њихова стах и одвратност према сваком пороку, да би могли ићи правим путем без гресности.
Украси душе њихове чистотом, добротом, понизношћу марљивошћу, стрпљењем и сваком врлином.
Чувај усне њихове од свих клевета и лажи.
Благослови моју децу, да би могли напредовати у врлинама и светости и расти под Твојом заштитом, а у љубави поштених људи.
Нека би њихови Анђели чувари били са њима и чували их у младости од варљивих помисли, злих и грешних кушања овога света и од замки нечистих духова.
А кад моја деца погреше пред Тобом, не орени Своје Лице од њих, него, према твоме великом Милосрђу буди милостив и њима, јер Ти си једини који чистиш људе од сваког греха.
Награди моју децу свим земаљским добрима и свим што им је потребно за спасење.
Счувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.
О, Добри Господе, ја Ти се молим, награди и мене радошћу и весељем од моје деце.
Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног Суда Твога, и да Ти без стаха кажем: Ево ме Господе, са децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог света АМИН.

 М О Л И Т В Е - Page 5 2v95i4y
Назад на врх Go down
vuk2007
нови члан
нови члан
vuk2007


Male
Број порука : 11
Година : 44
Локација : srbija
Члан од : 28.08.2013

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeMon Dec 21, 2015 7:22 am

МОЛИТВА ЗА ДЕЦУ
О, Исусе Христе, најсавршенији Господе, који си био дете и који си волео и благосиљао децу, имај милости за децу нашег времена и спаси их, да би они који нису крштени били крштени и да би ови који су крштени могли бити учвршћени у вери према Теби, Вечна Истино, и љубави према Теби, неизмерна Љубави. О, Господе, спаси ону децу коју неверујући родитељи корумпирају са безбоштвом и вуку их од Тебе, који си једини Спаситељ и њихов Спаситељ. Свемилостиви, спаси и ону децу коју зли учитељи, безбожни и бездушни, одстрањују од Тебе, њиховог Творца и убрајају их у друштво прокажених. О, Господе, спаси ону децу чије су части душе упрљани неморалом улице, развратом филма, телевизије и позоришта, спаси их од свих нечистих ствари. Господе, спаси и сирочад која падну у руке грубих тутора и маћеха: спаси их од слушања безбожних речи и гледања злих дела. Господе Исусе, који си као новорођенче изгубио мач цара Ирода, помози и данас српској ратној сирочади, дај им утеху за изгубљеним родитељима и учини да израсту у добре и честите људе. О, Сине Божји, спаси синове синова људских, који се тренирају у многим физичким вежбама и забавама, док су истинита вежбања Твога светог Закона, чистих мисли и милости, и добрих и праведних радњи сакривена од њих. Нека би било, кроз молитве твоје пречесте Матере и твојих светитеља, да би деца овог века могла узрасти, да буду синови Божји, и грађани Неба, кроз своје вечно спасење, а у твоју славу и хвала. Амин!

 М О Л И Т В Е - Page 5 23itdvd
Назад на врх Go down
vesna
нови члан
нови члан
vesna


Female
Број порука : 14
Година : 60
Локација : Beograd
Члан од : 29.11.2009

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeTue Dec 22, 2015 8:47 am

МОЛИТВА ЗА ДЕЦУ
О, Исусе Христе, најсавршенији Господе, који си био дете и који си волео и благосиљао децу, имај милости за децу нашег времена и спаси их, да би они који нису крштени били крштени и да би ови који су крштени могли бити учвршћени у вери према Теби, Вечна Истино, и љубави према Теби, неизмерна Љубави. О, Господе, спаси ону децу коју неверујући родитељи корумпирају са безбоштвом и вуку их од Тебе, који си једини Спаситељ и њихов Спаситељ. Свемилостиви, спаси и ону децу коју зли учитељи, безбожни и бездушни, одстрањују од Тебе, њиховог Творца и убрајају их у друштво прокажених. О, Господе, спаси ону децу чије су части душе упрљани неморалом улице, развратом филма, телевизије и позоришта, спаси их од свих нечистих ствари. Господе, спаси и сирочад која падну у руке грубих тутора и маћеха: спаси их од слушања безбожних речи и гледања злих дела. Господе Исусе, који си као новорођенче изгубио мач цара Ирода, помози и данас српској ратној сирочади, дај им утеху за изгубљеним родитељима и учини да израсту у добре и честите људе. О, Сине Божји, спаси синове синова људских, који се тренирају у многим физичким вежбама и забавама, док су истинита вежбања Твога светог Закона, чистих мисли и милости, и добрих и праведних радњи сакривена од њих. Нека би било, кроз молитве твоје пречесте Матере и твојих светитеља, да би деца овог века могла узрасти, да буду синови Божји, и грађани Неба, кроз своје вечно спасење, а у твоју славу и хвала. Амин!

 М О Л И Т В Е - Page 5 23mrel5
Назад на врх Go down
acimovicslobodan
нови члан
нови члан
acimovicslobodan


Male
Број порука : 13
Година : 39
Локација : sremski karlovci
Члан од : 15.01.2010

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeSun Dec 27, 2015 9:37 am

 М О Л И Т В Е - Page 5 2rynebm
Назад на врх Go down
Minja
нови члан
нови члан
Minja


Female
Број порука : 14
Година : 91
Локација : Subotica
Члан од : 03.08.2011

 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitimeMon Feb 15, 2016 11:29 am

 М О Л И Т В Е - Page 5 210j4mt
Назад на врх Go down
Sponsored content





 М О Л И Т В Е - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: М О Л И Т В Е    М О Л И Т В Е - Page 5 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
М О Л И Т В Е
Назад на врх 
Страна 5 of 7Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Pravosljavlje Forum :: - РОПСТВО САВРЕМЕНОГ ЧОВЕКА ИЛИ ИЛУЗИЈА СЛОБОДЕ :: - ДЕЧИЈИ КУТАК, СВЕ У ПРИЧАМА БИВА-
Скочи на: